top of page

Złocenia/srebrzenia na naszych albumach.

Zaktualizowano: 9 lis 2021

Jakiś czas temu pojawiła się u nas złociarka. Wciąż z nią eksperymentujemy i wprowadzamy nowe rozwiązania. W tej chwili wykorzystujemy ją przy realizacji albumów: złoty KLASYK, złote IMIONA, niezła BAJKA, DOBRA noc, CZUŁA więź, złoty KWIAT, złote PIÓRO, złoty LIŚĆ i 4 pory ROKU.

Tłoczenie wykonujemy na dowolnym materiale. Może być to płótno introligatorskie bawełniane (mamy 9 odcieni), płótno lniane (3 odcienie), przemiły w dotyku welur w 6 odcieniach lub ozdobny materiał - w kwiaty, wzory geometryczne czy inne ornamenty. Na płótnie i tkaninie ozdobnej tłoczenie wykonujemy złotą lub srebrną folią, na welurze tylko na ślepo (wgłębienie bez koloru).

Do wyboru są dwie czcionki i kilka gustownych układów kompozycyjnych. Na specjalne zamówienie wykonujemy matryce do złoceń z Waszymi imionami, logo czy inną, dowolną grafiką. Maksymalny rozmiar obrazu to 8x8 cm.


Jest w czym eksperymentować! :)

 

Poniżej znajdują się wizualizacje dostępnych możliwości tłoczeń. Przygotowane podglądy dotyczą albumu w rozmiarze M.


Czcionka PROSTA - „Helveltica Mager”

Font jest bez ozdobników czy zwężeń, złożona z linii i zaokrągleń opartych na kole. Klasyczna i ponadczasowa w formie! Sprawdzi się nawet za kilkanaście lat, gdy trendy w projektowaniu ulegną zmianie.


Są dwa rozmiary czcionki prostej do wyboru:

- duży (36 pkt), składający się tylko z wersalików (dużych liter) bez polskich znaków,

- mały (16 pkt) obejmujący polskie znaki, wersaliki, majuskuły (małe litery) i cyfry.


Czcionka SZERYFOWA – „Bodoni”

Ma subtelne zakończenia liter i linię składającą się z dwóch grubości. Jest smukła i delikatna. Dostępna w wersji z dużymi literami (wersalikami) i polskimi znakami. Dodatkowo są 2 serca: pierwsze wypełnione, drugie zbudowane tylko z konturu.

Comentários


bottom of page